Haber

Selahattin Demirtaş: “Sivilleri Hedef Alan Her Saldırı Hukuken, Siyaseten, Ahlâken ve Vicdanen Terördür. Asla Kabul Etmiyoruz”

Eski HDP Eş Genel Lideri Selahattin Demirtaş, İstiklal Caddesi’ndeki bombalı terör saldırısı için, “Sivilleri hedef alan her saldırı hukuken, siyaseten, ahlaken ve vicdanen terördür. Asla kabul etmiyoruz. İstiklal Caddesi’nde temiz sivilleri açıkça gaye alan terör hareketini de lanetliyorum. Ömrünü yitirenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum” açıklamasını yaptı.

Halen cezaevinde olan eski HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, avukatlarının kullandığı sosyal medya hesabından, İstanbul İstiklal Caddesi’ndeki bombalı hücuma ait açıklama yaptı. Paylaşılan bildiri şöyle:

“MASUM SİVİLLERİ AÇIKÇA HEDEF ALAN TERÖR EYLEMİNİ DE LANETLİYORUM”

“Kim hangi amaçla ya da gerekçeyle yapmış olursa olsun, sivilleri hedef alan her saldırı hukuken, siyaseten, ahlaken ve vicdanen terördür. Asla kabul etmiyoruz. İstiklal Caddesi’nde masum sivilleri açıkça hedef alan terör eylemini de lanetliyorum. Yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu