Haber

İsrail’in Gazze saldırıları Burdur’da protesto edildi

Burdur’un Karamanlı, Tefenni ve Gölhisar ilçelerinde İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına tepki yağdı.

İnsan Hak ve Özgürlükleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının işbirliğiyle düzenlenen programda, Karamanlı Belediyesi önünde toplananlar saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı’nı okudu.

İHH Karamanlı Temsilcisi Şeyma Yılmaz konuşmasında, son yüzyılda işgal güçlerinin saldırıları sonucu binlerce Filistinlinin şehit düştüğünü, İsrail’in hukuksuz saldırıları sonucunda milyonlarca kadının eş ve çocuklarını kaybettiğini söyledi.

Filistin’de Yahudi olmayan hiçbir sivile yaşam hakkı tanınmadığını belirten Yılmaz, “Ekim ayında binlerce insan, binlerce çocuk ve kadın Gazze’de bombalanarak insanlık onurunu zedeleyen büyük bir katliam yapıldı. Yeter artık. İlçemizden haykırıyorlar.” dedi.

Yılmaz, soykırım konusunda sessiz kalamayacaklarını belirterek, uluslararası kamuoyunu bu zulmün durdurulması için acil eylem planı hazırlamaya davet ettiklerini vurguladı.

Karamanlı İlçe Müftüsü İsmail Karacan’ın yaptığı duanın ardından katılımcılar, ellerinde Türk ve Filistin bayraklarıyla araç konvoyu oluşturarak İsrail’e tepki gösterdi.

Katılımcılar, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla Tefenni kent meydanında toplandı.

Gölhisar ilçesinde Cumhuriyet Meydanı’nda toplananlar İsrail’in saldırılarını kınadı. Gölhisar Anadolu Gençlik Derneği Lideri Muhittin Demirezen’in basın açıklaması yaptığı gösteride İsrail karşıtı sloganlar atıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu