Haber

Bergama asfalt çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor

Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, görevinin 4. yılında Bergama yollarının değiştiğine işaret ederek, 2019 yılından bu yana 20 kilometre asfaltlama çalışması, 300 bin metrekare anahtar parke ve 50 bin metrekare sathi kaplama ile Bergama’nın yollarını yeniden yaptığını belirtti. Çalışmaların devam ettiğini belirten Hakan Koştu, Bergama’nın tarihi kent olarak örnek ilçeler arasına gireceğini söyledi. Hakan Koştu yaptığı açıklamada, “Bergama’nın kanayan yarasına giden yolu sokak sokak, mahalle mahalle tamamlayarak bitiriyoruz. Şehrin ana arterlerini asfaltlayarak daha temiz, daha ekonomik bir işlemle kaplıyor, diğer cadde ve sokaklarımızı adeta kilit parke ile yeniden yapıyoruz. Ayrıca merkez ve dış mahallelerimizde çiftçilerimizin bağ ve bahçelerine gitmek için kullandıkları üretim yollarını iş makinalarımız ve dozerlerimizle açıyor, yangınlara karşı önlem alıyoruz.

Şu anda bulunduğumuz Barbaros Caddesi’nde Anafartalar caddesi, Dumlupınar caddesi, Yeşilırmak caddesi, Kaymakam Kemalbey caddesi, Mustafa Yazıcı caddesinde bitirdiğimiz sıcak asfaltı bitiriyoruz.

2019 yılından bu yana yaptığımız yol çalışmaları ile 600 milyon lirayı aşkın yatırım yaparak bu hizmetleri Bergama’mıza kazandırdık.

Yol çalışmalarına hız kesmeden devam ediyoruz. Adım adım yürüdüğümüz bu yolda Kayhan Caddesi, Böblingen Caddesi, İnönü Caddesi, Hasan Çelebi ve Fatih Caddesi’ne müjdemizi vermek isterim. En kısa zamanda buradaki asfalt çalışmalarını da yapıp halkımızın hizmetine sunacağız.

Caddelerimiz için kilit parke çalışmalarımızda 100 bin metrekareyi tamamlama aşamasına geldik. Gaziosmanpaşa Mahallesi, İslamsaray Mahallesi, Ertuğrul Mahallesi, Turabey ve İnkılap Mahallelerinde anahtar asfalt yollar yapıyor, insanımıza refah getiriyoruz.

Geldiğimiz günden bu yana 20 km asfalt kaplama, 300 bin metrekare kilit parke ve 50 bin metrekare sathi kaplama yaparak Bergama’nın yollarını yeniden yaptık.

Yolların yenilenmesi ile sokaklarımızı aydınlatıyor, şehrimizi daha inançlı ve yaşanır hale getiriyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

kaynarcahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu